Руслана презентувала енергетичну ініціативу Global 100% RE UKRAINE

Руслана презентувала енергетичну ініціативу Global 100% RE UKRAINE

Відмова від викопного палива і перехід на відновлювані джерела енергії – неминучий процес. Це станеться незалежно від наших планів на сьогодні чи навіть завтра. Викопне паливо за своєю природою та визначенням – вичерпне джерело. Це єдиноразовий (непоновлюваний) дар людству. Тому питання полягає лише в тому, чи ми здійснимо цей перехід на вигідних для нас умовах, максимізувавши для себе і прийдешніх поколінь всі вигоди від такого переходу, чи по принципу “моя хата з краю” залишимося осторонь і зазнаємо неабиякого екологічного, економічного та соціального потрясіння, спричиненого різким зростанням цін на енергію та її глобальним дефіцитом .

Незважаючи на, здавалося б, такі очевидні речі, більшість людства досі не вжила заходів співвідносних по масштабах з проблемою задля її ефективного вирішення. Невід’ємна складова і умова подолання цієї інертності – це потужна, глобальна кампанія на підтримку  100% відновлюваних джерел енергії, спрямована на позиціонування переходу на відновлювані джерела як нової загальноприйнятої норми.


Перехід на 100% відновлюваних джерел енергії – це не інновація, це життєва необхідність для всього людства. Для України – це ще й втілення національної ідеї про енергетичну, а з нею і політичну незалежність. Україна здатна забезпечити себе повністю і на додаток експортувати енергію, згенеровану з відновлюваних джерел.Тому проголошення спільної ініціативи профільних організацій, що в комплексі складають основу індустрії відновлюваної енергетики в Україні – це без перебільшення історична подія для енергетичного та  екологічного майбутнього України.Таке об’єднання є не просто на часі, а необхідною умовою задля досягнення спільної мети – переходу України на 100% відновлюваних джерел енергії та її інтеграції у глобальний процес енергетичної трансформації світу”, – переконана Руслана.


У своїх принципах та напрямках діяльності ініціатива Global 100% RE. UKRAINE спиратиметься на принципи платформи Glolal 100% RE, яка об’єднує профільні асоціації відновлюваної енергетики всього світу, такі як EU Renewable energy association, German Renewable Energy Federation, Climate Action Network, Greenpeace, Fraunhofer, International Solar Energy Society, World Bioenergy Association, і демонструє своєю діяльністю, що перехід на 100% відновлюваних джерел енергії є нагальною, а головне досяжною метою.

 

 

Учасниками ініціативи стали:

  • Українська вітроенергетична асоціація (УВЕА).
  • Біоенергетична асоціація України (БАУ)
  • Асоціації сонячної енергетики України (АСЕУ)
  • Воднева Рада України (ВРУ)
  • Українська асоціація відновлюваної енергетики (УАВЕ)
  • ПрАТ МХП
  • ГК Метрополія
  • Офіс Амбасадора відновлюваної енергії (ОАВЕ)

Найближчим часом буде створена організаційна структура платформи Global 100% RE. UKRAINE. Відкрито офіс в Україні та штаб-квартира в місті Бонн під юрисдикцією ЄС для більш ефективної співпраці з міжнародними партнерами та організаціями та більш глибокої інтеграції в Європейські процеси та ініціативи. Складена програма дій платформи на 2019 рік з підтримки досягнення національних цілей у сфері відновлюваної енергетики, насамперед для того, щоб надати певні гарантії інвесторам та заохотити до розвитку новітніх технологій та інновацій у цій сфері.


ДИВИТИСЯ ФОТО ГАЛЕРЕЮ З ПОДІЇ>>